Краснопільська громада
Житомирська область, Бердичівський район

ЗВІТ ПРО РОБОТУ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР З НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ  ЗА 2024 РІК

Дата: 18.03.2025 15:18
Кількість переглядів: 13

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР З НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 ЗА 2024 РІК

 

Діяльність Комунальної установи "Центр з надання соціальних послуг" Краснопільської сільської  ради спрямована на проведення  соціально-профілактичної роботи по  запобіганню  потрапляння  в  складні життєві 

обставини, мінімізації або подолання цих обставин,  виявлення  сімей/осіб, які  належать  до  вразливих  груп населення,   визначення їх потреб і надання   комплексу  соціальних  послуг,  яких  вони  потребують. 

 

     

Протягом 2024  року забезпечено своєчасне виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, їх облік та надання соціальних послуг таких як : консультування,  інформування, соціальний супровід сімей, які перебувають в СЖО, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, догляд вдома, соціальна профілактика та ін.

 

     Загальна чисельність сімей щодо яких надійшла  інформація (повідомлення, виявлені центром, самозвернення) становить протягом звітного періоду – 98 сімей/осіб, які належать до вразливих категорій населення, в них здійснено оцінку потреб сім’ї/особи, обстежено житлово-побутові умови проживання та виявлено, що 91 сім»я/особа перебувають у складних життєвих обставинах, з них – 42 сім»ї, в яких виховується 171 дитина.

 

      На території громади функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховуються 1 дитина, яка навчається у Житомирі у Поліському Національному Університеті.  Прийомна сім’я забезпечена соціальною послугою соціального супроводу постійно, який здійснює фахівець із соціальної роботи Центру. Дана послуга передбачає відвідування сім’ї за місцем проживання, проведення щорічної оцінки потреб дитини, яка виховуються у прийомній сім’ї, складання плану соціального супроводження сім’ї та дитини з метою вирішення нагальних питань життєдіяльності, а також  комплекс заходів, які спрямовані на надання допомоги у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного мікроклімату в сім’ї, сприяння адаптації дитини до нових умов, створення належних умов проживання для забезпечення індивідуальних потреб у розвитку та вихованні  дитини, позбавленої батьківського піклування, консультування прийомних батьків щодо актуальних питань, які виникають. 

 

   Соціальною послугою соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування забезпечені 3 новостворені сім’ї опікунів/піклувальників, в яких виховується 10 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Раніше створені 9 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховується – 10 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в повному об»ємі  забезпечені соціальними  послугами та перебувають під постійним наглядом.

 

  На соціальному супроводі фахівців із соціальної роботи знаходилися 29 сімей, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов»язків. В цих сім»ях виховується  82 дитини. З даними сім»ями проводилася  робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, формування навичок догляду за дітьми, облаштування та приведення будинків до належного санітарно-гігієнічного стану, надання допомоги в оформленні необхідних документів, а також профілактична робота щодо усунення та попередження проявів негативної поведінки у батьків.

 

Начальником Центру та фахівцями із соціальної роботи спільно із службою у справах дітей та поліцейським офіцером громади постійно здійснюються  виїзди для обстеження умов проживання сімей СЖО, проводиться профілактична робота із ними щодо належного догляду та виховання дітей у цих сім`ях, забезпечення базових потреб дітей, належних умов проживання, попередження насильства у сім’ї. За звітний рік  здійснено 5240 відвідувань сімей/осіб , які по різних критеріях перебувають у складних життєвих обставинах.

 

 

  Поза увагою не залишалась така категорія населення, як внутрішньо-переміщені сім’ї/ особи, які внаслідок повномасштабного вторгнення змушені були покинути рідний дім та наразі проживають на території нашої громади. Здійснено  27 оцінок потреб сімей  з числа ВПО, які забезпечені соціальною послугою соціальної адаптації, інформування та  консультування з питань оформлення соціальних допомог,  виплат,  отримання гуманітарної допомоги, тощо.

 

 Протягом звітного періоду 49 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю отримували  соціальну послугу догляду вдома, яку надавали  8 соціальних робітників Центру. Із числа отримувачів цієї послуги 40 осіб жіночої статі, 30 осіб - 80 років і більше. Дана послуга комплексна і передбачає заходи, що проводяться за місцем проживання (вдома) отримувачів соціальної послуги і полягають у наданні допомоги  особам, які частково  втратили здатність до самообслуговування. Під час візиту за місцем проживання, соціальні робітники здійснювали ряд заходів, що становлять зміст соціальної послуги догляду вдома, а саме: придбання та доставка продуктів харчування, медикаментів, господарських та промислових товарів; приготування їжі; допомога у веденні домашнього господарства: прибирання, винесення сміття, миття вікон, дверей, прання, прасування білизни, її заміна, дрібний ремонт одягу, допомога у оформленні документів, внесення платежів, звірення та передання показників лічильників, та інші; допомога у самообслуговуванні;   допомога в оформленні документів на призначення та перерахування  пільг, субсидій, тощо; взаємодії з іншими фахівцями та службами; консультування з соціальних питань; та інші заходи, які потрібні для задоволення потреб даних осіб.  За звітний рік соціальними робітниками надано 10350 послуг.

 

  Для забезпечення в  громаді якісного надання соціальних послуг військовослужбовцям та членам їх сімей у 2024 році було введено у штат Центру посаду  фахівця із супроводу ветеранів. На даний час ця вакансія вільна, але проводиться робота щодо її заповнення.

 

   Всі соціальні послуги надаються відповідно до Державних стандартів надання соціальних послуг, на кожного отримувача соціальної послуги сформована особова справа, укладений договір про надання соціальних послуг та розроблений індивідуальний план роботи, у  роботі з підопічними Центру застосовується адресність та індивідуальний підхід.

 

  Найбільш затребуваними соціальними послугами у 2024 році були: консультування – 422, інформування-377, посередництво-11, представництво інтересів-49, соціальна адаптація – 16, соціальна профілактика- 40, соціальний супровід- 42, догляд вдома-49. Здійснювалася робота по налагодженню зв»язків з членами родини та громадою (79 сімей), надано сприяння у оформленні та відновленні документів (49). Кожна виявлена сім»я охоплена бесідами щодо психологічної підтримки.

 

  З метою підвищення кваліфікації працівники Центру постійно беруть участь у різних навчальних семінарах/вебінарах з питань надання соціальних послуг, соціальної роботи з різними вразливими категоріями населення, а також підвищують рівень своєї компетентності шляхом самоосвіти.

 

Для якісного надання соціальних послуг та доступності отримувачів  до соціальних послуг, пріоритетним напрямком роботи Центру  у 2025 році буде впровадження електронного кейс-менеджменту, який надасть змогу оптимізувати роботу фахівців та забезпечити системний підхід до організації надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь